Polska Parafia

Zaostrzone zasady bezpieczeństwa

Opublikowano, Wtorek 24 marzec 2020

Drodzy Parafianie,

Wczoraj wieczorem, jak wiecie, premier Wielkiej Brytanii zaostrzył środki bezpieczeństwa w zwiazku z epidemią. Dlatego dzisiaj otrzymaliśmy od angielskich biskupów nowe zasady, na jakich ma opierać się duszpasterstwo. Ograniczenia są tutaj bardzo mocne.

Od dzisiaj zostają zamknięte wszystkie kościoły i nie można do nich przyjść jak dotychczas na modlitwę prywatną oraz poprosić o spowiedź.

Kapłani nadal sprawują Najświętszą Ofiarę w kościołach bez udziału wiernych.

Będziemy jednak pomimo trudności razem trwać na modlitwie i Eucharystii. Trwa Wielki Post. Nawracajmy się i pokutujmy.

Jutro 25 marca jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta ma miejsce dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Świętujemy poczęcie Jezusa, Syna Bożego i naszego Zbawiciela. Bądźmy razem blisko Maryi. Niech Jej Niepokalane Serce będzie naszym domem i schronieniem. Przyjmujmy Jezusa tak jak Maryja, z wielkim oddaniem i radością. O godzinie 12.00 w kościele na Prittlewell będę sprawował Mszę świętą w Waszej intencji. Oddam Was też Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Od 11.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznę ją od modlitwy „Ojcze nasz” w łączności z Ojcem świętym Franciszkiem. Zapraszam, abyście połączyli się duchowo z Ofiarą Eucharystyczną oraz w adoracji i akcie oddania.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to w Kościele także Dzień Świętości Życia. Podziękujmy więc za życie swoje i wszystkich ludzi na ziemi. Powierzajmy Bogu samych siebie, naszych bliskich oraz wszystkich ludzi, szczególnie tych, których życie jest zagrożone. Módlmy się o ustanie epidemii, polecajmy chorych, pracowników służby zdrowia i tych, którzy opiekują się chorymi. Módlmy się za zmarłych. Prośmy również o ochronę dzieci nienarodzonych oraz za ich rodziców. Niestety dzisiaj rząd Wielkiej Brytanii zezwolił na dokonywanie wczesnych aborcji w domach w czasie trwania epidemii. Prośmy razem, aby ludzie opamiętali się i zaprzestali odbierać życie najmniejszym i najbardziej bezbronnym z nas.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach myślą o innych i pomagają im. Dochodzą do mnie sygnały o takiej pomocy. Osoby te szczególnie polecam w modlitwie.

Jestem do Waszej dyspozycji (07566229699).

Pozdrawiam Was serdecznie i błogosławię.

ks. Wojciech